Uspešno občinsko gasilsko tekmovanje v Grosupljem

Pri gasilskem centru v Grosupljem je v soboto, 9. 9. 2017, potekalo občinsko gasilsko tekmovanje, kjer so se ekipe borile za nastop na regijskem tekmovanju, kamor so se uvrstile tri najboljše ekipe v posamezni kategoriji.

Naše društvo je imelo tudi tokrat v ognju veliko železa, saj smo tekmovali s petimi ekipami. Te so bile: pionirji, mladinke, mladinci, članice A in člani A. Tradicionalno je tekmovanje za mladino potekalo dopoldne, za članice in člane pa popoldne. Naša mladina že vrsto let zapored pripravlja najboljši možen uvod v popoldansko tekmovanje in nič drugače ni bilo letos. Vse tri ekipe so namreč v svojih kategorijah zmagale. Popoldne so tekmovale še članice in člani. Članom se je pripetila neljuba napaka, zaradi katere so morali svoj nastop predčasno končati, članice pa so svojo nalogo opravile zelo dobro, tako da so se uvrstile na 2. mesto.

Občinsko gasilsko tekmovanje Grosuplje 2017

S tem so se vse ekipe razen članov A uvrstile na regijsko tekmovanje v Kočevju.

Vsem nastopajočim čestitamo in želimo veliko uspeha na prihodnjem tekmovanju.

2 mladina 3 članice skupinska 4 člani skupinska

SPINTehnična in druga pomoč 22. 01. 2020 00:03

Ob 0.03 so seizmografi državne mreže potresnih opazovalnic zabeležili Agencije RS za okolje, zabeležili potres magnitude 0,8 v bližini Črnomlja, 77 km jugovzhodno od Ljubljane. Po prvih podatkih so potres čutili posamezni prebivalci občin Črnomelj, Semiča in Metlike. Ocenjujejo, da intenziteta (učinki) potresa ni presegla III. stopnje po evropski potresni lestvici (EMS-98).

SPINPrometna nesreča 22. 01. 2020 00:23

Ob 0.24 se je na cesti Zminec–Brode, občina Škofja Loka, zgodila prometna nesreča z udeležbo osebnega vozila. Posredovali so gasilci PGD Škofja Loka, ki so kraj dogodka zavarovali, na vozilu odklopili akumulator, vozilo postavili na kolesa, nudili pomoč vlečni službi in kraj dogodka osvetljevali. V nesreči se ni nihče poškodoval.

SPINPrometna nesreča 21. 01. 2020 22:13

Ob 22.17 sta na Cesti Staneta Žagarja v Kranju trčili osebni vozili. Poškodovala se je ena oseba. Gasilci GARS Kranj so zavarovali kraj dogodka, s tehničnim posegom osebo rešili iz vozila in pomagali reševalcem NMP pri oskrbi poškodovane osebe. Z vpojnimi sredstvi so posuli iztekle tekočine, na obeh vozilih so odklopili akumulator in kraj dogodka osvetljevali.