SPINPrometna nesreča 16. 10. 2021 05:25

Ob 5.25 je v naselju Smrečje, občina Vrhnika, traktor zapeljal po brežini v globel. Gasilci PGD Stara Vrhnika in Podlipa-Smrečje so zavarovali kraj nesreče. V nesreči ni bilo poškodovanih oseb.

SPINPrometna nesreča 16. 10. 2021 04:36

Ob 4.36 je na Tišinski ulici v Murski Soboti osebno vozilo zapeljalo z vozišča. Gasilci PGD Murska Sobota so zavarovali kraj nesreče, odklopili akumulator, očistili vozišče, nudili pomoč policiji in delavcem vlečne službe. V nesreči poškodovano osebo pa so na kraju oskrbeli reševalci NMP Murska Sobota in nato prepeljali v SB Murska Sobota.

SPINPožar, eksplozija 16. 10. 2021 04:13

Ob 4.13 je na Bohoričevi ulici v Ljubljani zagorelo okrasno drevo na dvorišču večstanovanjskega objekta. Požar so pogasili stanovalci pred prihodom gasilcev GB Ljubljana, ki so preventivno pregledali okolico in požarišče dodatno zalili z vodo.

SPINTehnična in druga pomoč 16. 10. 2021 03:36

Ob 3.36 se je v naselju Spodnja Ložnica, občina Slovenska Bistrica, osebno vozilo prevrnilo na streho. Gasilci PGD Slovenska Bistrica so zavarovali kraj nesreče, odklopili akumulator, očistili po vozišču iztekle tekočine in vozilo postavili nazaj na kolesa. V nesreči poškodovano osebo so na kraju oskrbeli reševalci NMP Slovenska Bistrica in nato na nadaljnjo oskrbo prepeljali v UKC Maribor.

SPINPožar, eksplozija 16. 10. 2021 02:52

Ob 2.53 je na Žnidaričevem nabrežju na Ptuju ob osnovni šoli zagorelo v zabojniku za smeti. Gasilci PGD Ptuj, Grajena in Podvinci so pogasili zabojnik in pregledali okolico s termovizijsko kamero.

4. občinsko tekmovanje v gasilski orientaciji 2012

Letošnje občinsko tekmovanje v gasilski orintaciji je v sodelovanju z mladinsko komisijo GZ Dobrepolje pripravilo PGD Videm. 41 ekip, od tega kar 10 iz našega društva, je v šestih kategorijah tekmovalo v lepem sončnem vremenu, glavnina dogajanja pa je bila na travnatem igrišču v Bruhanji vasi. 5 ekip PGD Zdenska vas se je uvrstilo na regijsko tekmovanje.

Z dvigom zastave ob 9.00 uri se je tekmovanje tudi uradno začelo. Tekmovalo je 12 ekip v kategoriji pionirk in pionirjev, 22 ekip v kategoriji mladink in mladincev in 7 ekip v kategoriji gasilskih pripravnic in pripravnikov. Po dvanajsti uri so bili znani uradni rezultati. Pred uradno razglasitvijo smo udeležencem tečaja za značke podelili še bronaste, srebrne in zlate značke. Sledila je razglasitev rezultatov orientacije. Naše društvo je doseglo naslednje rezultate:

Pionirke:

1. mesto: Zdenska vas 5
2. mesto: Zdenska vas 6
3. mesto: Zdenska vas 2
4. mesto: Zdenska vas 7

Pionirji:

1. mesto: Zdenska vas 1
2. mesto: Zdenska vas 3
6. mesto: Zdenska vas 4

Mladinci:

2. mesto: Zdenska vas 10
6. mesto: Zdenska vas 9
11. mesto: Zdenska vas 8

Vse prvo in drugo uvrščene ekipe iz posameznih kategorij so se uvrstile na regijsko tekmovanje, ki ga bo v soboto, 16.6.2012 gostilo prav PGD Zdenska vas.

Vsem ekipam čestitamo za dosežene rezultate.

Utrinki z orientacije:

dscf2507dscf2509dscf2512dscf2518dscf2523dscf2527dscf2528dscf2529