Občinsko gasilsko tekmovanje 2012

Na zadnjo septembrsko nedeljo je v Zagorici potekalo letošnje občinsko gasilsko tekmovanje. Kot je že dolga leta v navadi, je tekmovanje potekalo v sodelovanju z GZ Grosuplje.

dscf3408

Po ustaljeni praksi je dopoldne potekalo tekmovanje za vse pionirske in mladinske ekipe ter starejše gasilce in gasilke, popoldne pa za vse članske ekipe. Tako dopoldne kot tudi popoldne je bilo na prizorišču ogromno število gasilk in gasilcev. Naše društvo je na tekmovanju sodelovalo s sedmimi tekmovalnimi enotami. Dosegle so sledeče rezultate:
  • pionirke: 1. mesto
  • pionirji: nedokončana vaja
  • mladinci: 1. mesto
  • članice A: 3. mesto
  • člani A 1. ekipa: 3. mesto
  • člani A 2. ekipa: 7. mesto
  • člani B: 1. mesto
 Čestitke vsem za dosežena mesta.

Več slik s tekmovanja si oglejte v fotogaleriji .

dscf3504

SPINTehnična in druga pomoč 6. 06. 2020 16:51

Ob 16.51 so v Andražu nad Polzelo v občini Polzela posredovali gasilci PGD Andraž nad Polzelo in Polzela, ki so oživljali osebo do prihoda reševalcev NMP Velenje. Oživljanje ni bilo uspešno.

SPINPožar, eksplozija 6. 06. 2020 17:12

Ob 17.12 je na Cesti v Ograde v Sežani v kuhinji stanovanja gorela pirolizna pečica. Gasilci ZGRS in PGD Sežana so požar pogasili, odklopili pečico, prezračili stanovanje in s termovizijsko kamero pregledal prostore.

SPINOnesnaženje, nesreče z nevarnimi snovmi 6. 06. 2020 17:04

Ob 17.04 so v Tezenski ulici v Mariboru našli 200 litrski sod poln odpadnega olja. Gasilci JZ GB Maribor so zavarovali kraj najdbe in sod zaščitili, da ne bi prišlo do iztekanja. Obveščene so bile pristojne službe in podjetje Saubermacher, ki bo odstranilo sod.