Občinsko gasilsko tekmovanje 2012

Na zadnjo septembrsko nedeljo je v Zagorici potekalo letošnje občinsko gasilsko tekmovanje. Kot je že dolga leta v navadi, je tekmovanje potekalo v sodelovanju z GZ Grosuplje.

dscf3408

Po ustaljeni praksi je dopoldne potekalo tekmovanje za vse pionirske in mladinske ekipe ter starejše gasilce in gasilke, popoldne pa za vse članske ekipe. Tako dopoldne kot tudi popoldne je bilo na prizorišču ogromno število gasilk in gasilcev. Naše društvo je na tekmovanju sodelovalo s sedmimi tekmovalnimi enotami. Dosegle so sledeče rezultate:
  • pionirke: 1. mesto
  • pionirji: nedokončana vaja
  • mladinci: 1. mesto
  • članice A: 3. mesto
  • člani A 1. ekipa: 3. mesto
  • člani A 2. ekipa: 7. mesto
  • člani B: 1. mesto
 Čestitke vsem za dosežena mesta.

Več slik s tekmovanja si oglejte v fotogaleriji .

dscf3504

SPINPožar, eksplozija 26. 02. 2020 21:51

MARIBOR

SPINPožar, eksplozija 26. 02. 2020 20:49

Ob 20.49 je v enem od prostorov poštnega centra ob Cesti v Mestni log v Ljubljani zagorelo električno stikalo. Začetni požar so pogasili zaposleni z gasilnim aparatom. Gasilci GB Ljubljana so odklopili varovalko, stikalo odstranili in izolirali žice.

SPINPrometna nesreča 26. 02. 2020 16:58

Ob 16.59 je na avtocesti Smednik – Drnovo, občina Krško, osebno vozilo zapeljalo z vozišča in se zaletelo v zaščitno ograjo. Gasilci PGE Krško so požarno in protinaletno zavarovali kraj nesreče in odklopili akumulator na vozilu. Reševalci NMP Krško in Novo mesto, ki so tri poškodovane osebe na kraju oskrbeli in prepeljali na zdravljenje v SB Novo mesto.