Občni zbor PGD Zdenska vas

Člani PGD Zdenska vas smo se v soboto, 15. 2. 2020, zbrali na 94. rednem letnem občnem zboru. V sejni sobi našega gasilskega doma se je zbralo 60 članov društva ter 7 gostov iz PGD Hočevje, PGD Vrhnika In GZ Dobrepolje.

Društveni funkcionarji so prebrali poročila, predstavili plane dela in finančne načrte za leto 2020, predvsem pa pohvalili naše delo v minulem letu, ki ga dokazujejo naši rezultati. Gostje iz PGD Vrhnika in PGD Hočevje so nam čestitali za naše uspehe na organizacijski, tekmovalni in operativni ravni ter zaželeli čim več sodelovanja in skupnih operativnih vaj tudi v prihodnje. Tudi predsednik in poveljnik GZ Dobrepolje sta pohvalila naše delo in uspehe, predvsem pa poudarila da smo za Gasilsko zvezo Dobrepolje izredno pomembni in nepogrešljivi. Na koncu smo se vsi prisotni na občnem zboru strinjali, da je za nemoteno nadaljnje delo našega društva najbolj pomembno, da dokončamo gradnjo prizidka našemu gasilskemu domu. Z ogromno truda, ogromno vloženimi prostovoljnimi urami in finančnimi prispevki smo objekt pripeljali do te mere, da smo vanj lahko parkirali naši vozili. Za dokončanje objekta pa potrebujemo še nekaj finančnih sredstev. Upamo, da nam bosta Gasilska zveza Dobrepolje in Občina Dobrepolje prisluhnili. V letu 2021 praznujemo 95. obletnico društva, na katero smo se že začeli pripravljati. Naša največja želja je, da bi jo obeležili s proslavo in veselico ter prevzemom in blagoslovom dokončanega prizidka gasilskemu domu PGD Zdenska vas.

SPINPožar, eksplozija 1. 03. 2021 20:12

Ob 20.12 je na Ulici Koroškega bataljona v Ljubljani gorel kup umetnega odpadnega materiala. Gasilci GB Ljubljana in PGD Črnuče so pogasili požar ter prekopali žarišča. Obveščena je bila tudi Policija.

SPINTehnična in druga pomoč 1. 03. 2021 19:52

Ob 19.52 so v Podrečju v Domžalah gasilci CZR prenesli težjega bolnika po ozkem stopnišču do reševalnega vozila. Prevzeli so ga reševalci ZD Domžale in prepeljali v bolnišnico.

SPINPožar, eksplozija 1. 03. 2021 19:44

Ob 19.45 so se v Mrzlem Vrhu, občina Žiri, vžgale saje v dimniku stanovanjske hiše. Gasilci PGD Dobračeva in Ledina so požar pogasili, preventivno pregledali dimniško tuljavo in okolico ter prepovedali kurjenje do dimnikarskega pregleda.