SPINNajdbe NUS 27. 09. 2021 09:27

TOLMIN

SPINPožar, eksplozija 27. 09. 2021 07:49

Ob 7.51 je v Pongracu, občina Žalec, zagorelo v kurilnem prostoru stanovanjskega objekta. Posredovali so gasilci PGD Zabukovica, Griže, Vrbje in Gotovlje, ki so požar pogasili, prezračili objekt, iznesli goreči material iz objekta ter ga pogasili. V požaru je bilo poškodovano osebno vozilo ter ena oseba, ki so jo oskrbeli reševalci NMP Celje in Žalec.

SPINPrometna nesreča 27. 09. 2021 06:56

VODICE

SPINPožar, eksplozija 27. 09. 2021 04:22

Ob 4.27 je v naselju Dornava v občini Dornava v garaži ob stanovanjskem objektu zagorelo električno kolo. Požar so pogasili stanovalci pred prihodom gasilcev PGD Dornava, ki so odstranili baterije na kolesu in prezračili ter pregledali prostore.

SPINTehnična in druga pomoč 27. 09. 2021 01:04

Ob 1.04 so na Cesti komandanta Staneta v Litiji gasilci PGD Litija nudili pomoč reševalcem NMP Litija prenesti poškodovano osebo iz večstanovanjskega objekta do reševalnega vozila.

Občni zbor PGD Zdenska vas

Člani PGD Zdenska vas smo se v soboto, 15. 2. 2020, zbrali na 94. rednem letnem občnem zboru. V sejni sobi našega gasilskega doma se je zbralo 60 članov društva ter 7 gostov iz PGD Hočevje, PGD Vrhnika In GZ Dobrepolje.

Društveni funkcionarji so prebrali poročila, predstavili plane dela in finančne načrte za leto 2020, predvsem pa pohvalili naše delo v minulem letu, ki ga dokazujejo naši rezultati. Gostje iz PGD Vrhnika in PGD Hočevje so nam čestitali za naše uspehe na organizacijski, tekmovalni in operativni ravni ter zaželeli čim več sodelovanja in skupnih operativnih vaj tudi v prihodnje. Tudi predsednik in poveljnik GZ Dobrepolje sta pohvalila naše delo in uspehe, predvsem pa poudarila da smo za Gasilsko zvezo Dobrepolje izredno pomembni in nepogrešljivi. Na koncu smo se vsi prisotni na občnem zboru strinjali, da je za nemoteno nadaljnje delo našega društva najbolj pomembno, da dokončamo gradnjo prizidka našemu gasilskemu domu. Z ogromno truda, ogromno vloženimi prostovoljnimi urami in finančnimi prispevki smo objekt pripeljali do te mere, da smo vanj lahko parkirali naši vozili. Za dokončanje objekta pa potrebujemo še nekaj finančnih sredstev. Upamo, da nam bosta Gasilska zveza Dobrepolje in Občina Dobrepolje prisluhnili. V letu 2021 praznujemo 95. obletnico društva, na katero smo se že začeli pripravljati. Naša največja želja je, da bi jo obeležili s proslavo in veselico ter prevzemom in blagoslovom dokončanega prizidka gasilskemu domu PGD Zdenska vas.

obcni zbor 0obcni zbor 1obcni zbor 2