8 naših članov opravilo tečaj za operativca

Že v začetku leta je 12 naših članov opravilo tečaj za gasilca pripravnika, 8 od teh pa se je odločilo izobraževanje v gasilstvu nadaljevati in so se vpisali na tečaj za gasilca operativca. Tečaj za operativca je bil kar obsežen, saj se je začel že 18. januarja, trajal pa do 16. marca.

Tečajniki so morali svoje znanje pokazati na zaključnih izpitih, ki so potekali v gasilskem centru Grosuplje in veseli smo, da je vseh 8 članov tečaj opravilo z odliko. Upamo, da bodo pridobljeno znanje pridno uporabljali in prenašali naprej.
Tečaj gasilec operativec so opravili naslednji člani PGD Zdenska vas:
  • Sara Blatnik
  • Nika Meserko
  • Tjaša Blatnik
  • Eva Rajar
  • Nejc Omahen
  • Ožbej Rebolj
  • Franci Padar
  • Toni Zupančič

Skupinska Skupinska 2 Skupinska 3

SPINTehnična in druga pomoč 6. 12. 2019 07:46

Ob 7.46 so gasilci GARS Kranj na Prešernovi ulici v Kranju nudili pomoč reševalcem NMP Kranj pri prenosu obolele osebe.

SPINPrometna nesreča 6. 12. 2019 05:44

Ob 5.45 so avtocesti Ljubljana–Karavanke med priključkom Brezje in počivališčem Radovljica v smeri Jesenic, trčila tri osebna vozila. Gasilci GARS Kranj in GARS Jesenice so požarno in naletno zavarovali kraj nesreče, odklopili akumulatorje, sanirali razlite tekočine po cesti ter nudili razsvetljavo ostalim službam. Na kraju so bili prisotni tudi policisti in ekipa NMP Radovljica.

SPINPožar, eksplozija 6. 12. 2019 04:57

Ob 4.57 so gasilci GB Maribor in PGD Hoče posredovali v Zgornjih Hočah v občini Hoče-Slivnica, kjer so pogasili kup gorečega odpadnega vejevja.