SPINPožar, eksplozija 24. 09. 2023 23:05

SPINPožar, eksplozija 24. 09. 2023 22:45

CIRKULANE

SPINOnesnaženje, nesreče z nevarnimi snovmi 24. 09. 2023 21:14

Ob 21.14 je v Vipavski ulici v Ljubljani v objektu iz rezervoarja za kurilno olje kapljalo kurilno olje. Gasilci GB Ljubljana so s tesnilno maso poizkušali preprečiti iztekanje, vendar neuspešno, zato so podložili pivnike in ponovno podstavili lovilno posodo, v katero se je že prej po nekaj urah natekla le manjša količina olja. Stanovalka bo kontrolirala iztekanje in kontaktirala z dobaviteljem kurilnega olja.

SPINTehnična in druga pomoč 24. 09. 2023 20:51

Ob 20.54 se je v Bavdkovi ulici v Kranju v stanovanjski hiši pri padcu poškodovala starejša občanka. Gasilci GARS Kranj so s tehničnim posegom odprli vrata in reševalcem NMP Kranj omogočili dostop do nje. Slednji so jo oskrbeli in odpeljali v bolnišnico.

SPINPožar, eksplozija 24. 09. 2023 20:34

Ob 20.34 je na Vidmu v Cerknici gorel komunalni zabojnik za plastiko. Gasilci PGD Cerknica so požar pogasili.

85 let PGD Zdenska vas in 20 let Slovenije

V soboto, 25.6.2011 smo v Zdenski vasi pri gasilskem domu praznovali dva visoka jubileja. S prihodom povorke gasilcev in Godbe Dobrepolje se je začela proslava ob 85. letnici delovanja prostovoljnega gasilskega društva Zdenska vas in slovesnost ob 20. letnici Republike Slovenije.

dsc 40581

Vse prisotne je najprej pozdravil predsednik domačega društva Davorin Babič, nato sta navzoče pozdravila še predstavnik GZ Dobrepolje in predstavnik GZ Slovenije. Sledila ja podelitev priznanj in odlikovanj zaslužnim članom. Med podelitvijo sta se predstavili dve glasbeni skupini, ki sta prav lepo popestrili dogajanje in navdušili prisotne.

dsc 42891

Po končani slovesnosti PGD Zdenska vas je sledila še slovesnost ob dnevu državnosti. Slavnostni govornik je bil župan občine Dobrepolje g. Janez Pavlin. V spomin na ta dogodek, smo nato pred vadbenim platojem zasadili lipo. Sledila je še slavnostna torta, nato pa se je začela gasilska veselica, ki je trajala dolgo v noč.

Vsi, ki ste prireditev omogočili, boste objavljeni v kratkem, slike s prireditve pa si lahko ogledate v galeriji .